‘Ya zam olacak ya seçim olacak’

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Meclis Grubu toplantısında özetle şunları söyledi: 

KIBRIS ZİYARETİ: 20 Temmuz’da önceki dönem genel başkanlarımızla, 1974 Barış Harekatında bakan olan Önder Sav’la, sağlığı el verirse Sayın Erol Çevikçe’yle, dönemin Dışişleri Bakanının kızı, sevgili hocamız Ayşe Ayata ile birlikte Kıbrıs’ta olacağız.

ZAM OLMALI: En düşük emekli maaşının asgari ücret olmasını savunduk. Emeklilere asgari ücretin verilmesi lazım, asgari ücrete zam yapılması lazım. Asgari ücretin 25 bin lira olmasını bekliyoruz, istiyoruz.

KARŞINIZDA DURACAK GÜÇ YOK: Emekliler, emekçiler, çiftçiler, esnaflar eğer bu iktidara sesini duyurursa, tepkisini gösterirse, karşınızda durabilecek hiçbir güç yoktur. Buradan bir kez daha söylüyorum. Ey Recep Tayyip Erdoğan, ey Devlet Bahçeli, ey Cumhur İttifakı. Bu emeklilere, bu çalışanlara, bu esnafa ve bu çiftçilere hakkını vereceksin. Zammını yapacaksın. Zam yaparsan geçim olur, zam yapmazsan seçim olur.

TÜRKİYE AYAĞA KALK: Şimdi madem ayağa kalktınız, Türkiye’yi ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Bütün Türkiye’ye sesleniyoruz. Türkiye saat 21.00’de ayağa kalk. Eğer emekliye, asgari ücrete zam istiyorsan, çaya, buğdaya, Malatya’nın kayısısına, fındığa, darıya, üzüme, narenciyeye fiyat istiyorsan, asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun diyorsan saat 21.00’de başlıyoruz. Işıkları yakın, kapatın. Zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak.

Srebrenitsa çiçeği taktı

Özel grup toplantısında yakasına Srebrenitsa çiçeği taktı. Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, grup toplantısından önce katılımcılara kayısı ikramında bulundu.

Işıkları açıp kapattılar

Özel’in grup toplantısında yaptığı eylem çağrısının ardından CHP Genel Merkezi’nin ışıkları dün gece saat 21.00’da açılıp kapatıldı. CHP Milletvekilleri de TBMM Genel Kurulu’nda cep telefonlarının ışıklarını açıp kapatarak destek verdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x